Dárkové poukazy infolinka zdarma: +420 800 12 00 12 Hodnocení hostů spicak@orea.cz

AKTIVITY

Přímo v Orea Hotelu Špičák Vám nabízíme široké spektrum nejrůznějších sportovních aktivit. V těsné blízkosti hotelu jsou Vám navíc v lyžařských areálech Špičák a Velký Javor k dispozici vleky, sjezdovky a upravené běžecké tratě. Hotel se taktéž nachází na křižovatce turistických cest a cyklotras. Abyste se lépe zorientovali, dovolujeme si Vám nabídnout pár našich tipů, jak u nás plnohodnotně strávit volný čas.

 SPORTOVNÍ VYŽITÍ A NABÍDKA OKOLÍ

Venkovní dětské hřiště

V těsné blízkosti hotelu se nachází venkovní dětské hřiště, kde můžete se svými ratolestmi strávit příjemné letní odpoledne.

Úschovna kol a lyží

Praktická úschovna pro vaše kola nebo lyže se nachází za hotelovou recepcí a pro hotelové hosty je otevřena nepřetržitě zdarma.

Horská kola

Výlet na kole je ideální zejména vzhledem k tomu, že se v těsném okolí hotelu nachází množství lákavých cyklostezek. Půjčovna horských kol se nachází v nedalekém Skiareálu Špičák a je v provozu každý den v období letní sezóny. Kola si zde můžete vypůjčit jak na půl dne tak na celý den.Pro Vaše děti jsou k dispozici rovněž dětská kola.

Nordic Walking

Sportovní túru si můžete užít na značených trasách nalézajících se v těsné blízkosti hotelů. Trekingové hole našim hostům rádi zapůjčíme v recepci Pool & Fitness areálu, který se nachází v Resortu Horizont, za cenu 50 Kč za pár na den, pro ostatní je půjčovné také 50 Kč na hodinu + 100 Kč vratná záloha.

Lyže

V nedalekém Skiareálu Špičák si můžete vypůjčit lyže, snowboardy a dětské lyže pro Vaše nejmenší jsou samozřejmostí.

Golf 

Pro fanoušky golfu se v blízkosti našeho Resortu nachází následující herní možnosti.Golfpark Oberzwieselau ve vzdálenosti 26 km je 18 jamkové hřiště, Par 72, délka hřiště 6 km.Deggendorfer Golf-Club je 38 km od hotelu, 18 jamek, Par 72. Pro začátečníky je k dispozici 25 km od hotelu golfové hřiště Golf Klubu Šumava, kde je v současné době 6 jamek.

Koně 

Pouhých 30 km od hotelu je v krásném prostředí Šumavy umístěn oblíbený Western Ranč Podolí, který nabízí vyjížďky do přírody na klidných koních nebo vodění po ranči. Přímo na ranči Vám také rádi dají tipy na výlety do okolí.

Pro vodáky

Otava je nejen pojmem pro vodáky, ale také krásnou řekou, která se zařezává do horského masivu Šumavy. Sjeďte si Otavu na kajaku, kánoi nebo raftu. V Železné Rudě naleznete několik půjčoven lodí a vodáckého vybavení.

Sportovní areál Nad nádražím  

V zimě je areál, který disponuje dvěma sjezdovkami o délce 650 a 300 metrů, hojně využíván lyžaři. V létě se můžete těšit na příklad na zcela novou a jedinečnou sportovní atrakci a to nemotorizované slalomové káry. Součástí areálu je i lanové centrum, které se prostírá na ploše 440 m2 a nabízí 22 překážek ve výšce 7,9 metrů a 1,5 metrů. Nabídku outdoorových aktivit doplňují 3 skákací trampolíny, z nichž 2 jsou určeny pro ty nejmenší návštěvníky, pro které je v areálu k využití samozřejmě i dětské hřiště.

 Paintball na Šumavě

Máte-li rádi adrenalinové zážitky, pak je pro vás šumavský paintball jako stvořený. Tuto atrakci si užijete nejlépe na největším nově postaveném profi hřišti v Kašperských Horách, které láká velkým množstvím skrýší, překážek, zákopů a bunkrů.

Lyžování

Dominantou regionu je Velký Javor (1456 m). Díky své výšce je garantem sjezdového lyžování. Dvě šestimístné sedačkové lanovky a šestimístná kabinová lanovka Vás během 4 minut dopraví až na vrchol. Odtud se rozbíhají sjezdovky různých délek a stupňů obtížnosti s velkolepým výhledem na Bavorský les a Šumavu. Sjezdovky situované na severní stranu vrcholu jsou ze 100% pokryty technickým sněhem a garantují kvalitní lyžování až do pozdních jarních dnů. Závodní sjezdovka FIS a nová sjezdovka světového poháru Vám umožní sportovní lyžování a carving. Ve střediscích Bretterschachten a Scheibe Vás čeká 90 km upravených běžeckých tras. Moderní ski areál Vám nabízí vše, co v dnešní době lyžař očekává. Necelých 15 minut od hotelu se budete cítit jako v Alpách.